Går på moln ..
Mitt liv började trasa sig sönder helt och hållet, utan igentligen veta varför. Jo värken har jag ju men varför allt skulle bli så konstigt, allt känns konstigt. Idag har jag gjort något stort..ja iallafall för mig ! Jag har på egen hand tagit mig till Sahlgrenska i Göteborg. Jag som aldrig ens haft tanken att köra dit på egen hand. Har vägrat köra i Göteborgsområdet över huvud taget. Hittade rätt med en gång och nu var det ju bara själva läkarbesöket kvar Phu !!

Träffade en ny läkare och han förklarade dom sista proverna och vad som var fel, kanske inte de roligaste svaret man kan få, men faktiskt att jag igentligen inte bryr mig längre. I och med detta läkarbesök har jag förstått att värken tagit hårdare på mig än jag trott. Både fysiskt och framför allt psykiskt. Har fått prova andra smärtstillande som jag redan provat under dagen..så just nu går jag på moln. Jag hoppas detta kommer fortsätta så jag kan få ett värdigt liv framöver och verkligen kan försöka njuta av livet som är kvar.

Just nu känner jag att jag lever igen och det känns jäkligt skönt ! Ingen ska få mig att ändra på det i nuläget. Jag har för tillfället ett hat i kroppen som bara växer och växer å den känslan vill jag lämna enormt fort !!!!! Jag trodde de har betytt något...kanske något..men de har du visat idag att de inte gjort..de är sorgligt, mycke sorgligt. Men jag tänker leva o njuta av den tid jag har kvar och ingen ska få stoppa mig.
Ha en trevlig kväll/ Helen
Arkiv
- Juni 2013
- Maj 2013
- Mars 2013
- Februari 2013
- Januari 2013
- December 2012
- November 2012
- Oktober 2012
- September 2012
- Augusti 2012
- Juli 2012
- Juni 2012
- Maj 2012
- April 2012
- Mars 2012
- Februari 2012
- Januari 2012
- December 2011
- November 2011
- Oktober 2011
- September 2011
- Augusti 2011
- Juli 2011
- Juni 2011
- Maj 2011
- April 2011
- Mars 2011
- Februari 2011
- Januari 2011
- December 2010
- November 2010
- Juli 2010




Kram Milla
kram Helen
Helen
Jag om någon vet hur det är att ha kronisk smärta (skall ju till
smärtklinik för första gången den 2/2 :o)
Kram och var rädd om Dig!
/Milla
Jag vill ha ett värdigt liv..med en gnutta glädje i ! Håller tummarna redan nu för dig att allt går bra den 2/2.
Kraaam Helen
Jag hoppas att allt kommer att bli bra, det är jobbig att må dåligt.
Fortsätt att vara viljestark person och ha det gott med fotografering och bloggning det underlättar lite . Du har alltid underbara bilder i din blogg som är en balsam för själen, tycker jag
MVH Anita
Helen