Som Plus-medlem får du: Tillgång till våra Plus-artiklar | Egen blogg och Portfolio | Fri uppladdning av dina bilder | Rabatt på kameraförsäkring och fotoresor | 20% rabatt på Leofoto-stativ och tillbehör | Köp till Sveriges mest lästa fototidning Fotosidan Magasin till extra bra pris.

Plusmedlemskap kostar 379 kr per år

Annons

Tips om Fotoväska

Produkter
(logga in för att koppla)

Ventileit

Aktiv medlem
Hallå där!

Jag tänker köpa mig någon slags fotoväska, jag skulle vilja att den kunde hålla min D70 med en monterad 70-300mm glugg samt ha plats för ett 18-70mm och ett 50mm samt en SB-800 blixt. Den skall helst gå att fästa med ett bälte runt midjan och givetvis ha axelrem. Några förslag?

Mvh.
Danne.
 
300:an är ju en best - så jag kör min Tight ryggsäck.

Den väcker ingen uppmärksamhet att jag har ett dyrt kamerasystem med mig ute, samt gott om plats för min vanliga fotoväska plus regnskydd och annat som kan vara bra att ha med sig. Billigare än en speciell kameraväska är den också och som bonus kan du använda den till annat.

BAW
 
ANNONS
Götaplatsens Foto