|
|
#1 |
|
Medlem sedan: jun 2008
Inlägg: 63
|
Photoshop älskare
Hej hej tänkte dela med mig av min blogg som jag håller på med.
Den är för alla er photoshop älskare där ute. Här kan du hitta länkar på bra PS sidor samt få en massa tips på hur du kan retucshera dina bilder. Hoppas ni gillar den, kom gärna med komentarer så jag ved om jag skall ändra på någonting. www.pspalatset.blogspot.com |
| Besvara med citat |
|
|
#2 |
|
Medlem sedan: nov 2002
Inlägg: 2 521
|
Ett tips. Korrekturläs de texter du lägger in. Det är ansträngande och blir irriterande i längden om de är fulla av stavfel och särskrivningar och det ger dessutom ett amatörmässigt intryck. Så för bloggens egen skull så bör du lägga ordentligt med energi på att texterna ser bra ut.
mvh |
| Besvara med citat |
|
|
#3 |
|
Medlem sedan: nov 2007
Inlägg: 761
|
Jag gillar den här typen av initiativ. Alltid kan man lära sig nånting, det finns så många sätt att göra allt i photoshop att det lätt blir intressant. Men jag skulle istället uppmuntra dig att föra bloggen på fotosidan, det skulle nog generera fler besökare tror jag. Förövrigt håller jag med föregående talare, du måste rätta till stavfel och särskrivningar om du ska ge ett seriöst intryck.
|
| Besvara med citat |
![]() |
| Bokmärken |
«
Föregående ämne
|
Nästa ämne
»
| Ämnesverktyg | |
| Betygsätt det här ämnet | |
|
|
Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 23:12.
Sök i forum
Forumkategorier
- Fototeknik
- Intresse / Inriktning
- Bilden i fokus
- Efter exponeringen
- Handla
- Utrustningsfrågor
- Foto som jobb (eller vägen dit)
- Fotosidan.se
- Annat
- Grupper och Klubbar
Senaste nyheterna
- Sydsvenskan lägger ner sin bildredaktion
- Amerikansk fotopionjär på Kulturhuset
- Tala om bilder! - del 5 - Julia Peirone
- Nu kan du få med dina bästa bilder i Fotosidan Magasin
- Fotoskola: 15 tips för att maxa skärpan i dina bilder
- Tongivande gatufotografi visas i Stockholm
- Snygga hålkameror i trä
- Rösta fram Fotosidans Mästarbild 2013
- Markus finner lugnet i Hjo
- Makroskola och normalzoomar i Fotosidan Magasin 3/2013





















