Foto på småländska

"Foto på småländska" är ett event för alla fotointresserade såväl proffs- som amatörfotografer och alla övriga fotointresserade.
På Åsens by, i Aneby kommun, kommer Du att under dagarna 18-20 maj 2012 kunna titta på fotografier, lära dig mer om foto, delta i tävlingar, titta på bildvisningar och lite till.
Fredag eftermiddag och kväll blir fotografernas stund. På lördag mellan 10-17 och söndag mellan 10-15 hälsas alla med fotointresse välkomna.
Som fotograf - ta chansen att visa dina bilder för andra fotografer och för en allmän publik. Läs om förutsättningar och program på våran hemsida "utställare" och anmäl dig! Antalet utställare är begränsat.
Som fotointresserad - känner du inte att Du är redo för att visa dina bilder offentligt? Ta chansen att besöka Åsens by under lördag och söndag och titta på fotografier, lyssna på korta föredrag och bildvisningar och lär dig mer. på våran hemsida hittar du ett mer utförligt program för dagarna.
Varmt välkomna till Åsen och några intressanta dagar med foto och fotografering i fokus.
Frida Walett, Ingela Moberg





