Merläsning
Test: DJI Avata 360 – de allseende ögonen
Fotosidan testar
Plus
360-filmning har omdefinierat video på så sätt att allt filmas och du kan välja bildkomposition i efterhand. Det skapar förstås många nya möjligheter. Men för någon som kommer från ”traditionell” film kan det kännas något förvirrande. DJI Avata är en rolig drönare för dig som vill experimentera.
Läs mer...




















14 Kommentarer
Kollade cdon och amazon - nix
Du kan bara köpa den på Vimeo som länkas ovan. Köper du den får du ladda ner den och samtidigt får du tillgång till den på alla pattformar som Vimeo är kompatibel med. Tyvärr inte som fysksik DVD.
Tack Mattias
Köpte den precis och måste erkänna att det här VOD (Vimeo on demand) fungerar väldigt smidigt.
Köpversionen är både för nedladdning och streaming.
Hyrversionen går att se streamad under 48 timmar.
Båda alternativen ger mycket bra kvalitet.
..hur själva filmen är återstår att se... så länge jag slipper se och höra Eric Kim är jag nöjd!
Haha där ser man, det är alltså inte bara jag som ogillar den där människan Eric Kim :)
Det blir lätt för "yo"-grabbigt och teknikfixerat när EricKim håller i gatufotot. :)
Erik filmen är definitivt se värd, har inget med Erik Kim och hans anhangs syn på fotografi. Filmen handlar om seriösa fotografer som har något att berätta och borde ge många "gatufotografer" en tankeställare om vad fotografi handlar om.
Har sett den! Gillade! "Good cops" var nytt för mig. Spännande.
Det fungerar visst. Har precis köpt och betalt med paypal.
Högerklicka på filmen som visas och ta på "Spara som..." eller dylikt.