Som Plus-medlem får du: Tillgång till våra Plus-artiklar | Egen blogg och Portfolio | Fri uppladdning av dina bilder | Rabatt på kameraförsäkring och fotoresor | 20% rabatt på Leofoto-stativ och tillbehör | Köp till Sveriges mest lästa fototidning Fotosidan Magasin till extra bra pris.
Plusmedlemskap kostar 349 kr per år
Merläsning
Test: Peak Design Roller Pro Carry-On - hård väska i mjuk design
Fotosidan testar
Plus
Peak Design Roller Pro carry-on är en praktisk och rymlig rullväska som riktar sig till den resande kreatören som har klipp i steget och är rädd om sin utrustning. Trots lätta material och smart design är denna snygga väska ingen lättviktare – men premiumkänsla, smarta lösningar och livstidsgaranti väger tungt.
Läs mer...
3






















12 Kommentarer
Logga in för att kommentera
Nu gäller det bara att ta en bra bild...
http://makehistory-ap.com/docs/mh_rules_EN.pdf
I tävlingsreglerna står det att den s.k tävlingen pågår från 2008-09-01 till 2009-09-01 vi är alltså i slutskedet av den s.k tävlingen. Men Fotosidan kanske inte är så snabba med att publicera nyheter :)
Har kört med Levi Strauss 501 (W32 L 32) sedan 1960-talet, så jag e liksom litet inklörd på det märket...
Så jag tror jag står över, det är ju bara pengar det gäller... ;)
B)
Provbilderna såg bra ut.