Som Plus-medlem får du: Tillgång till våra Plus-artiklar | Egen blogg och Portfolio | Fri uppladdning av dina bilder | Rabatt på kameraförsäkring och fotoresor | 20% rabatt på Leofoto-stativ och tillbehör | Köp till Sveriges mest lästa fototidning Fotosidan Magasin till extra bra pris.
Plusmedlemskap kostar 379 kr per år
6 Kommentarer
och precis som calle så vore det kul att se mer av detta.
Jag tror att man lägger slutaren på en lång tid i lågt ljus, alternativt i detta fallet kan jag tro så har hon ett väldigt mörkt filter på linsen. kameran står på ett stativ och efter ett par sekunder så "skuggan" registreras på sensorn flyttar hon ganska snabbt på kameran och låter modellen sitta blixtstilla ^^
ingen rocket science direkt men det svåra är nog att sikta rätt och att få modellen att vara så still som möjligt under de där sekundrarna till minutrarna:)
Det är precis som Christian Magnsusson säger men det är i studio så blixten fryser ögonblicket något!
Hälsningar Jenny :)
Kul att man har rätt någon gång iallafall ^^ väldigt fina bilder förövrigt, hoppas det var kul under tillfället :)