Som Plus-medlem får du: Tillgång till våra Plus-artiklar | Egen blogg och Portfolio | Fri uppladdning av dina bilder | Rabatt på kameraförsäkring och fotoresor | 20% rabatt på Leofoto-stativ och tillbehör | Köp till Sveriges mest lästa fototidning Fotosidan Magasin till extra bra pris.

Plusmedlemskap kostar 349 kr per år

Annons

fota spöken

Produkter
(logga in för att koppla)

EricSthlm

Avslutat medlemskap
jag vet inte om jag tror på spöken eller ej, men folk påstås sett dom. det fins många bilder på internet som folk tagit vid tex gravar vid natt tid. på bilderna finns det alltid nåt suddigt eller liknande. jag måste erkänna att jag är lite nyfiken på detta. har någon provat på sig detta?

:eek:
 
Visst finns det spöken. För att plåta dem behövs en s.k. spök-trigger som trycker på utlösaren när ett spöke rör sig över den. Det funkar bra för mig. Hör med fotoaffären om de har någon.
Du måste använda stativ och snabb film.
Vad försiktig så du inte skrämmer spöket bara...
 
Om det är ett spöke el. annat okänt ljusfenom vet jag inte, men kolla in vår sida:
Dokumentär: Ljuset, som Ni hittar på förstasidan.
Där finns några bilder på "Ljuset".

Denna flygande ljusboll som går längs en väg har satt lokalbefolkningen i egendomlig situation.

Vi har tillbringat ca 1år med dokumentären som strax är färdigklippt & klar för visning i Tv.
www.henrikczon.com
 
ANNONS
Götaplatsens Foto