Hej! Vi ser att du kör med AdBlock. Vi förstår att man kan ogilla annonser men det är en viktig
inkomstkälla för att driva denna sajt och täcka de kostnader vi har. Om du inte vill slå av
Adblock för just Fotosidan så stöd oss gärna genom att till exempel köpa
ett
Plus-medlemskap.
MINUS: Alltför ljusstark. Svårt att sänka ljusstyrkan utan att färgåtergivningen påverkas. Färgerna får en lätt ljusgrön ton.
Skärmen är väldigt ljusstark, så pass att det blir jobbigt för ögonen att arbeta med den i ett halvmörkt rum. Fast det vore ju inte något problem om det gick att ställa ner ljusstyrkan utan att färgåtergivningen påverkades. Men den skärm som jag provade fick en ljusgrön färgton när jag minskade ner ljuset. Jag vet inte om just denna skärm var ett måndagsexemplar.
Kundtjänst: Bra service, jag fick returnera skärmen utan problem.
Köpt hos: Dustin Home
MINUS: Svårt att komma på några, kanske priset, men du får verkligen det du betalar för.
Skaffade en sådan för ca ett halvår sedan. Den kostade rätt mycket och jag var rädd att jag kanske tvingas skicka tillbaka den, men vilken lättnad när jag började använda den. STOR arbetsyta, ljus och kontrastrik bild, med extremt mättade färger. Superbra bild och många anslutningsmöjligheter! T.ex. så har jag kopplat in digitalboxen till den och använder PIP (picture in picture) möjligheten för att titta på tv medan jag jobbar med datorn, smidigt!
Kundtjänst: Supersnabb leverans, har ej behövt kontakta kundtjänst.
Köpt hos: Dustin Home
Pris: 9000