Recension / Test / Priser / Fakta
Manfrotto 290 Dual
Summering
Väldigt stabilt aluminiumstativ, 3-delat trebensstativ med skruvlåst, fällbar mittpelare och kulled , med möjlighet att fälla ner så det kommer ner så långt som till 6,2cm från marken samt en maxhöjd ...Läs mer
Mer info
Väldigt stabilt aluminiumstativ, 3-delat trebensstativ med skruvlåst, fällbar mittpelare och kulled , med möjlighet att fälla ner så det kommer ner så långt som till 6,2cm från marken samt en maxhöjd på 173cm
Tillverkarens produktsida
Produktdata
Produktdata i samarbete med Prisjakt.nu
Allmänt:- Gänga: 1/4, 3/8
- Max belastning: 4 kg
- Rek. användningsområde: Foto, Video
- Typ: Stativ
- Antal ben: 3 (Trebensstativ)
- Antal bensektioner: 3 st
- Huvud: Ja
- Typ av huvud: Kulled
Dimensioner:- Arbetshöjd (min-max): 146 till 146 cm
- Produktvikt: 1.8 kg
Material:- Material: Aluminium, Kolfiber
Övrigt:
Tillverkarens produktsida
- Antal ben: 3 (Trebensstativ)
- Antal bensektioner: 3 st
- Huvud: Ja
- Typ av huvud: Kulled
Recensioner
Prisjämförelse
Prisjämförelse i samabete med Prisjakt.nu
Forumdiskussioner Det finns just nu inga diskussioner kopplade till denna produkt. Det kan ändå finnas diskussioner som går att hitta med sökfunktionen.
Till salu i Köp&Sälj Det finns just nu inga publicerade radannonser med denna produkt.
Bilder tagna med produkten
Ägare
| Medlem | Lagd i kameraväska + |
|---|---|
| Andreas13 | 2018-06-03 00:37:30 |
Ser du något felaktig information? Kontakta oss och beskriv felet noga så skall vi kika på det.














MINUS: Finns inga
Super nöjd med detta stativ, lagom tungt och väldigt stabilt,samt att det går att fälla ut både benen samt fälla mittpelaren så man kommer ner ordentligt vid t ex macrofotografering. det är även bra under vintern då det är utrustat på ett av benen ett rejält grepp i gummiliknande material, som både ger säkrare hantering av stativet och gör det bekvämare att hålla i när temperaturen kryper neråt, t ex under vinterhalvåret.
Pris: 1999