Spontana tankar som inte är förutbestämda.
Jag har på Facebook hittat nya fotosidor som jag "klistrats" fast i ...........
Det känns så underligt inom mig. Samma känsla som jag hade när jag började fotografera en gång. En känsla som inte går att ta på ej heller beskriva.
Minns när jag fick en diafilm. Jag var så ivrig att ibland tog jag inte av ytterkläderna utan gick direkt till ljusbordet för att titta på den..........
Ivrig är kanske inte rätta namnet på min känsla men jag har fastnat på Facebook...........
Här är en av mina bilder jag skapade häromdagen. Temat var Ljus/Light.
I dag har jag med blyerts i Photoshop till hjälp suttit en del timmar med denna bild
Jag hoppas att jag inte överger er alla mina underbara vänner jag har här på Fotosidan.
Jag måste skärpa till mig faktiskt.
Hälsningar till er alla
Gun-Inger
Inlagt 2012-03-15 17:15 |
Läst 2186 ggr. |
Permalink


Ha de gott och stanna kvar!
Monica
Alldeles rätt jag måste lugna ner mig nu. Vore kanske bäst om jag tog ledigt några dagar från allt med foto men hur skall det gå till.
Ha det bra jag måste bli kvar här ..................
Hälsar
Gun-Inger
Du har säkert rätt Tommy jag har märkt dessa senaste dagarna att det blivit mycket på min sida. Skall försöka lugna ner mig.
I kväll var jag och såg på arkitektur i Spanien. Vet du jag har bokat en resa till Barcelona med konstföreningen i Hässleholm.
Hoppas det inte händer mig något så jag måste ställa in nu igen.
Gun-Inger
Dela på gracerna, det gör jag
// Marianne
Jag måste nog göra det. Kanske blir för stessigt annars. I dag har jag gjort en Parafras av en mycket surrealistisk konstnär som gick i skolan när jag gjorde det här i Hässleholm.
Ha det gott
Gun-Inger
Kram Fina Gun-Inger!!! =)
Nej Johanna det är inte Facebook det är fel på utan på mig som blev så helt frälst av de nya gallerierna. Jag skall lugna ner mig så kommer det blir så att jag kan hoppa över några dagar och inte öppna Facebook.
Klart jag skall vara med i fortsättningen på Fotosidan. Det har varit bra med lite uppehåll nu.
I dag tog jag lång promenad till kyrkogården. Fixade tre gravar med att ta bort granris och löv. Det känns bra nu förutom i en fot och rygg. Bra för psyket som är det viktigaste av allt.
Önskar dig fortsatt fin söndag vännen min
Gun-Inger