Ett fönster mot livet
The moose is loose
Den här rackarn stod i ett snår och glodde. Långt håll och beskuren, men jag tror det är min första älgbild någonsin. Fint att man har dem runt knuten!
Mvh Terje
Augustimorgon
Fem grader varmt när jag öppnade ytterdörren och klev ut. Tjock dimma. Halvvägs på promenaden bröt solen igenom.
Mvh Terje
Flygfä
Var på flygfältet igår och plåtade en revy, se tidigare inlägg. När allt var klart så var det dags för en kille att dra iväg med sitt plan. Det här har jag ingen kunskap inom men det var en fin maskin. Han som flög är tydligen en auktoritet inom flugakrobatik! Några bilder på maskinen blev det i alla fall.
Mvh Terje
Upptaktsträff för Björborevyn
Den lokala revyn behövde lite bilder inför årets uppsättning. Temat i år är baserat på flyg så vi åkte till den lika lokala flygklubben för fotograferingen. Bilderna är tagna med den lilla Ricoh GR som klarar synctider bättre än systemkameran, värdefullt utomhus! Kul var det och de blev nöjda med bilderna.
Mvh Terje
Förlåt om jag tjatar ut er
Med bilder från morgonpromenaden. Samma väg som vanligt. Korna finns kvar.
Mvh Terje












