Merläsning
Test: DJI Mavic 4 Pro – kraftfull och mångsidig
Fotosidan testar
Plus
DJI Mavic 4 Pro är en kraftfull och mångsidig drönare för den som utför professionella uppdrag och för den som gör egna kreativa projekt. Det är en rejäl pjäs som är både större och tyngre än sin föregångare – men också med ny gimbal, bättre flygegenskaper och högre precision i tracking och hinderavkänning.
Läs mer...





























8 Kommentarer
Logga in för att kommentera
Kompatibel eller inte? :)
Kompatibel!
Men detta kommande objektiv kan nog bli intressant för dem med lite större sensor. Det tycks ju som om Tamron har producerat en hel del bra optik på sistone.
Det har du rätt i. Jag har ändrat texten.
Jo, Tamron både konstruerar och tillverkar redan idag flera bra FF-objektiv för E-mount, men då som OEM till Zeiss.
Då får du välja 24-70/2,8 istället som är mycket större, tyngre och dyrare. Att spara in på vidvinkeln är sannolikt det som tillåter en mycket enklare och lättare konstruktion.