Merläsning
Test: Peak Design Roller Pro Carry-On - hård väska i mjuk design
Fotosidan testar
Plus
Peak Design Roller Pro carry-on är en praktisk och rymlig rullväska som riktar sig till den resande kreatören som har klipp i steget och är rädd om sin utrustning. Trots lätta material och smart design är denna snygga väska ingen lättviktare – men premiumkänsla, smarta lösningar och livstidsgaranti väger tungt.
Läs mer...
3





















3 Kommentarer
Logga in för att kommentera
Men de här kamerorna är också saftig overkill ifråga om prestanda och finesser. De flesta köpare lär aldrig ha nytta av den supersnabba serietagningen eller alla andra specialfinesser som är begravda i menyerna. Men så är ju RX100 V A och RX100 VI bland de allra bästa kompaktkameror som går att köpa (kanske t.o.m. de allra bästa) och det finns alltid folk som är beredda att betala för den prestandan och prestigen.
https://www.fotosidan.se/cldoc/fotosidan-provar/vi-provar-sony-rx100-vi.htm
Men det är en intressant kamera så det gör väl inget att det ges ett nytt test av en ny recensent med nya ögon.
Ibland hinner vi få så många intryck av en kamera under en dags provande att texten blir lång och tämligen utförlig. Då kan det uppfattas som ett test, men för oss är det viktigt att hålla isär begreppen.