Annons

Får man fortfarande gratis minneskort?

Produkter
(logga in för att koppla)
Vet inte... men fick ett mail om att en av deras tjänster ligger nere...
Jag minns inte exakt men anar att när man registrerade sig till denna tjänst så fick man ett minne.. fast minnet borde väl dyka upp endå ?

mailet:
---------------------------------------------
Bäste CANON iMAGE GATEWAY-medlem!

Som vi tidigare meddelade inför lanseringen av den nya versionen av CANON iMAGE GATEWAY, överförs inte bilder och videosekvenser i dina befintliga fotoalbum till det nya systemet utan kommer att raderas. Dagens tjänst stängs av från om med 2007-02-15 och efter det datumet har du inte längre tillgång till bilder och videosekvenser i dina fotoalbum. Under våren 2007 planerar vi att lansera en ny och bättre CANON iMAGE GATEWAY. Det här meddelandet innehåller viktig information om överföringen av dina bilder.

I samband med att den nya versionen av CANON iMAGE GATEWAY lanseras, kommer inte bilder och videosekvenser i dina befintliga fotoalbum att överföras till det nya systemet, utan kommer i stället att raderas.

Om du inte har säkerhetskopierat dina originalbilder och vill spara en kopia, följ anvisningarna nedan [1].
Om du inte har säkerhetskopierat dina originalvideosekvenser och vill spara en kopia, följ anvisningarna nedan [2].

Vi ber om ursäkt för det eventuella besvär som detta orsakar, men hoppas att vårt förbättrade system i stället ska skapa nya möjligheter. Här följer några exempel på nya funktioner:

Ditt fotoalbum:
Ditt personliga fotoalbum kommer att bli en trevligare plats på nätet. Det blir mycket enklare att skapa och visa albumen för släkt och vänner, skapa egna temaalbum kring till exempel en speciell fest, eller använda roliga bakgrunder och layouter.


... bla bla bla bla .......

... bla bla bla bla .......

... bla bla bla bla .......

Bästa hälsningar
CANON iMAGE GATEWAY-teamet
 
ANNONS
Götaplatsens Foto