Som Plus-medlem får du: Tillgång till våra Plus-artiklar | Egen blogg och Portfolio | Fri uppladdning av dina bilder | Rabatt på kameraförsäkring och fotoresor | 20% rabatt på Leofoto-stativ och tillbehör | Köp till Sveriges mest lästa fototidning Fotosidan Magasin till extra bra pris.

Plusmedlemskap kostar 349 kr per år

Annons

Fotobok i LR vs tex Crimson

Produkter
(logga in för att koppla)

gunnargren

Aktiv medlem
Ser ni någon nackdel, eller något som går smidigare att göra någon annan stans, än att göra fotoböcker i LR? Har gjort två fotoböcker i LR som jag sedan fått tillverkad av Blurb, vilket jag tycker ha fungerat bra. Men när tex fotosidan magasin testade fotoböcker i sista numret, så nämnde dom inte ens LR, och då undrar jag om det är något jag missar när jag använder LR.

Sen undrar jag om det är någon som testat PHOTOJUNCTION, och kan jämföra det med LR.

Jag undrar även om det är någon som skrivit ut böcker från Blur, och kan jämföra med tex Folio Albums i England och berätta hur stor skillnad det är i kvalitet med tanke på att dom nästan tar 10 ggr så mycket för en fotobok.
 
ANNONS
Götaplatsens Foto