Annons

Full CF???

Produkter
(logga in för att koppla)

Bee

Aktiv medlem
Hjälp! Jag får meddelandet i min kamera (20D) att mitt CF kort Transcend 4GB är fullt men jag har raderat alla kort både i kameran och via utforskaren i datorn. När jag försöker titta på korten säger den "Ingen bild".

Kortet är endast några månader gammalt och det är köpt utomlands. Har inte haft några problem med det tidigare. Är det någon som vet vad jag ska göra?? Jag blir alldeles förtvivlad, har inte råd att köpa ett nytt kort just nu.
Vänliga hälsningar! //Bee
 
prova formattera
för har du raderat i datorn så sparas en sk papperskort på kortet i vissa lägen och du har inte vunnit nån plats egentligen.

Formattera i kameran
 
Tack!!!

roinek skrev:
prova formattera
för har du raderat i datorn så sparas en sk papperskort på kortet i vissa lägen och du har inte vunnit nån plats egentligen.

Formattera i kameran

Tack så jättemycket!!! Jag vågade inte göra det, var inte säker på om det formaterade kortet eller kameran. Nu har jag gjort det och nu fungerar det JIPPPIIII!! TACK! //Bee
 
ANNONS
Götaplatsens Foto