Som Plus-medlem får du: Tillgång till våra Plus-artiklar | Egen blogg och Portfolio | Fri uppladdning av dina bilder | Rabatt på kameraförsäkring och fotoresor | 20% rabatt på Leofoto-stativ och tillbehör | Köp till Sveriges mest lästa fototidning Fotosidan Magasin till extra bra pris.

Plusmedlemskap kostar 349 kr per år

Annons

Någon här som gått Nikons D-School för D70?

Produkter
(logga in för att koppla)

Helgesson

Aktiv medlem
Sökte på detta ämne utan resultat...ställer därför frågan igen. Har hört ryktesvägen att den skall vara väldigt bra, men inga förstahandsuppgifter.
 
Jag har sökt också efter inlägg men har inte hittat nått. Jag ska gå. Fick med kursen när jag köpte kameran. Har också hört att den ska vara ganska bra.
 
Var iväg på DSchool förra veckan. Det var i mitt tycke intressant. Dom verkar försöka lägga upp nivån på utbildningen beroende på kunskapen hos dom som är där. I mitt fall så var dom flesta helt gröna så nivån var rätt grundläggande. Trots det så tyckte jag att det var intressant och dom kunde svara på alla frågor man ställde. Gick igenom kamerans menyer, gav förslag på inställningar och en snabb genomkörare på redigering i Capture.
 
ANNONS
Götaplatsens Foto