Annons

Problem med FM´s Intellisharpen II

Produkter
(logga in för att koppla)

aake

Aktiv medlem
Nyligen köpt denna plug-in (till PS Elements 3.0). Krånglar för mig så till vida att jag får upp ett schackrutemönster i stället för bilden när jag öppnar programmet. Om jag ställer in ett skärpevärde och trycker "apply" så fungerar det; jag får fram bilden (i skärpt skick), och kan sedan korrigera och prova andra inställningar i vanlig ordning. Jag har mailat Fred Miranda support ett par ggr utan att få svar.
Någon som har lösningen på mitt problem?
Mvh
Åke Öhman
 
Jag använder den nästan dagligen utan problem. Nu i photoshop men tidigare i Elements. Pröva att installera om programmet och se om det blir bra då.
 
Problemet tycks vara löst. Jag hade lagt in programmet i två omgångar, när jag plockade bort den ena så försvann bekymren. Tack för engagemanget!/Åke
 
ANNONS
Götaplatsens Foto