Merläsning
Test: DJI Mavic 4 Pro – kraftfull och mångsidig
Fotosidan testar
Plus
DJI Mavic 4 Pro är en kraftfull och mångsidig drönare för den som utför professionella uppdrag och för den som gör egna kreativa projekt. Det är en rejäl pjäs som är både större och tyngre än sin föregångare – men också med ny gimbal, bättre flygegenskaper och högre precision i tracking och hinderavkänning.
Läs mer...































13 Kommentarer
Logga in för att kommentera
Ja, de har en som även säljs som Sinar eller Leaf.
Stämmer. Varumärket Rollei användes ett tag för billiga kompaktkameror och barnkameror.
Den här fanns på en hel del mässor:
http://www.google.se/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&ved=0CAcQjRw&url=http%3A%2F%2Fcameratown.com%2Fcameras%2Fdetail_page_sql.cfm%3FProductID%3D24613%26cid%3D7&ei=DlYMVei2EcH8UPPNgugG&psig=AFQjCNEOmJXzZ3eXztuqGk5AxxBicU3LFQ&ust=1426958130844824
Och : http://the-gadgeteer.com/2011/03/18/rolleiflex-minidigi-af-5-0-digital-classic-camera-from-minox-review/
Jag tycker det är mer synd att Contax gick i graven. Men Rolleiflex är egentligen en mycket smart konstruktion.
Bilderna blev väldigt mycket sämre än de man kunde ta med mobiltelefoner för 10 år sedan.
De fick en ny, men den var precis lika dålig som den första och kameran fick en enkel resa till återvinningen redan samma dag.
Ett lysande exempel på hur ett företag kan gräva sin egen grav.
Man borde vara rädd om sitt namn.
Tack för den tid som varit!
Nyfiken på den statistik som visar den ökade filmförsäljningen. Har du en länk?
Jag kollade i den lokala butiken. Förra månaden sålde de en filmrulle och den här månaden två. Det är en klar ökning på 100%. :o))
Du får Googla.
Det är det som jag gjort och tyvärr var de länkar som jag hittade väldigt negativa. Eftersom alltmer filmproduktion görs digitalt minskar filmtillverkningen till spelfilm kraftigt, och de har varit en gigantisk användare av film.