Som Plus-medlem får du: Tillgång till våra Plus-artiklar | Egen blogg och Portfolio | Fri uppladdning av dina bilder | Rabatt på kameraförsäkring och fotoresor | 20% rabatt på Leofoto-stativ och tillbehör | Köp till Sveriges mest lästa fototidning Fotosidan Magasin till extra bra pris.
Plusmedlemskap kostar 379 kr per år
2 Kommentarer
Nyare Art-objektiv är vädertätade, men inte 50/1,4 som var ett av de första i serien. Tokinas 50/1,4 verkar lite ambitiöst byggd som Sigmas och Sonys. Vikten och storleken blir nog betydande.
Manuellt fokuserade Firin är däremot en lite läcker sak :) AF-versionen är lite större, men faktiskt lite lättare.
Roligt hursomhelst att det kommer så mycket fast optik nuförtiden. Den här normalen kan bli intressant, även om den är rejäl.