Som Plus-medlem får du: Tillgång till våra Plus-artiklar | Egen blogg och Portfolio | Fri uppladdning av dina bilder | Rabatt på kameraförsäkring och fotoresor | 20% rabatt på Leofoto-stativ och tillbehör | Köp till Sveriges mest lästa fototidning Fotosidan Magasin till extra bra pris.

Plusmedlemskap kostar 349 kr per år

Annons

Canon Pixma MG8250 eller Epson Stylus Photo PX830FWD?

Produkter
(logga in för att koppla)

240402raderad

Avslutat medlemskap
Hej!

Det börjar bli dags för min gamla skrivare (Canon Pixma IP4600) att gå i pension. Så för att ersätta den tänkte jag satsa på en multifunktion eftersom jag behöver skanna en del då och då. Har fastnat speciellt för de två modeller som står i rubriken, men nu har jag lite beslutsångest. Någon som har erfarenhet av de här skrivarna som kan ge lite feedback för och/eller emot de båda?
 
Önskar svar på samma fråga!

Hej! Jag står i exakt samma val och kval - vilken av dessa multifunktionsskrivare är bäst? Jag är kräsen avs utskriftskvalitet på foton, bläckpatroner bör inte vara alltför dyra och gärna gå att byta en och en. Vilken skrivare valde du som skrev ovanstående inlägg och hur funkade det?
 
Hej hej. Jag sitter tyvärr fortfarande fast i mitt val. Inte helt lätt att bestämma sig visst. Köpte en uppsättning patroner till min gamla trotjänare eftersom jag behöver få ut en del bilder i analog form snart.
 
ANNONS
Götaplatsens Foto