Som Plus-medlem får du: Tillgång till våra Plus-artiklar | Egen blogg och Portfolio | Fri uppladdning av dina bilder | Rabatt på kameraförsäkring och fotoresor | 20% rabatt på Leofoto-stativ och tillbehör | Köp till Sveriges mest lästa fototidning Fotosidan Magasin till extra bra pris.

Plusmedlemskap kostar 349 kr per år

Annons

Vad göra?..för kort framkallningstid, är det kört ??!!

Produkter
(logga in för att koppla)
Ett litet sluttips också kanske - istället för att använda samma framkallare flera gånger, så kör med d76, spädd 1+1 (där den första ettan är framkallare i normal koncentration och den andra är vatten :). Det blir både billigare och bättre (i det generalla fallet).
 
Jag har lyckats få till mina negativ.
Och jag är så glad , det var en enkel manöver . Jag fick tipset att fixera om allt och vips så var allt löst !! Skönt.. Jag tackar för alla tips än en gång och kanske hamnar någon bild på min sida ?? Vem vet .

Mvh Tess,..
 
ANNONS
Götaplatsens Foto