Som Plus-medlem får du: Tillgång till våra Plus-artiklar | Egen blogg och Portfolio | Fri uppladdning av dina bilder | Rabatt på kameraförsäkring och fotoresor | 20% rabatt på Leofoto-stativ och tillbehör | Köp till Sveriges mest lästa fototidning Fotosidan Magasin till extra bra pris.

Plusmedlemskap kostar 379 kr per år

Annons

Torra linsputspapper

Produkter
(logga in för att koppla)

Rumpelstiltskin

Aktiv medlem
Vad ska man köpa? Tiffen ska vara samma som gamla Kodak och de var ju bra. Men jag hittar dem bara på ställen där frakten kostar lika mycket. Amazon har en del, men antingen nobrand eller märken jag inte känner igen.

Har en känsla av att jag sagt det förut, men värt att sägas igen i så fall. Vet ni att man inte ska använda gamla putspapper? Fick höra det av Cyber när jag råkade nämna att jag hade ett lager Kodak-papper. Det är nån komponent i dem som styvnar med åren och kan repa.
 
ANNONS
Götaplatsens Foto