Om allt och ingenting.....
När luften går ur....
Ja, det känns att man behöver semester....! Är trött så in i sjuttsingen och har inte orkat upp en enda morgon för att fotografera, och det är sannerligen inte likt mig, men det vänder väl kanske?
Har fotat lite grann, men inte så mycket som jag vill, så igår behövde jag verkligen komma iväg en runda, så vi åkte till Gällstad och på hemvägen åkte vi upp till Isabergstoppen och det var en otroligt vacker syn när vi väl kom upp! Regndimmorna dansade över berget och jag hade kunnat sitta där i timmar om det inte varit för alla knott! =)
Ha en riktigt härlig dag alla och hoppas att ni har haft en riktigt fin Midsommar! =)

Inlagt 2013-06-23 07:35 |
Läst 11115 ggr. |
Permalink





Ja, det är vackert där uppe! =) Denna gången kunde vi ta bilen upp så vi slapp att gå! =)
Naturen vederkvicker så bra.
Koppla av
Bob
Det ska jag göra! =)
Men ni har ju sååååå mycket annat vackert att fotografera som vi saknar här nere! =) Vi är riktigt avundsjuka på er emellanåt! =)
Ha det så gott!
Haha ja man blir nog hemmablind. Jag fotar nästan aldrig i Stockholm :)
Å visst har man sina perioder där man bara int kan ta sig opp, det känner jag väl igen, men som du skriver det kommer igen :=))
Mvh Roger
Ja, det får vi verkligen hoppas!
Ha en toppendag Roger!
/Per
Ja, men vi hade tur att den var öppen! =) Sist gick jag upp och jag ska säga att det var riktigt jobbigt! Det kan man inte tro för det är ju "bara" 309 meter högt! =) Men det tog på benen!
Tack Danne! =)
Jag börjar semestern i morgon så nu finns det tid för återhämtning.
Vilket härligt ställe för att fånga dimmorna. Så vackert med trädtopparna som sticker upp.
Ha en fin dag !
ing-marie
Tack Ing-Marie! =)
Ha en fin kväll och en härlig början på din semester! =)
Ken//
Tack Ken! Du är inte den enda som stör sig på bommen! Men nu var den öppen som tur va, annars hade det inte blivit några bilder! =)
Mvh
//Simon
Tack Simon för dina härliga ord! =)
Skrev lite fel där, syftade på #2 även om 3'an är lika bra :-)
//Simon
Ja, vi längtar alla till semestern. Hoppas din blir skön och avkopplande!
Ha det gott!
Bjarne
Tack Bjarne! Önskar dig detsamma! =)
Ha det gott!
Tack Wolfgang! =) Jag fotade i smyg!! =)
Ha det så bra!
Marianne
Tack Marianne! =)
Ha det så bra!
mvh mm
Tack Mikael! =)
Ha en toppenkväll!
Det kan vara årstiden och vädret som gör dig trött, så känns det för mig, jag saknar de där varma soliga dagarna när man kan dåsa i en vilstol, det är då man laddar batterierna.
Ja, så är det säkert, men de dagarna kommer snart och då jäklar ska det laddas!! =)
Ha det fint!
Ha det gott!
/Harald
Ja, det ska bli gott med semester! =)
Ha det gott och glöm inte ta med dig myggmedel! =)
/Stephan
Ja, hade jag orkat så hade jag gett mig av i natt, men jag får nöja mig med att kika ut en stund innan jag somnar! =)
Ha det gott!
Men som många innan mig kommenterat, den svenska naturen är vacker och uppfriskande. Riktigt fina regndimmor du fångat!
Ha det bra! //Micke
Tack Mikael! =)
Ha det så bra du med!
Ha en underbara dag och hoppas du får semester snart och får nu kraft! Min börjar nu så nu ska det fotas...och vilas.. :-)
//Lasse
Ja, det är sannerligen en vacker vy där uppifrån! Väl värt ett besök! =)
Ha det så gott Lasse!
Tack Sören! Jag använde mitt 100-400 och det funkade ju det med! =)
Ha det så gott!
Hoppas att du också har haft en fin midsommar
MVH Anita
God sommar Heléne!
mvh Knut
att jag och livskamraten skulle få vår nostalgiresa tillsammans. Han vill aldrig ut och resa mer nu. Han vill göra dagsturet med mig samt vara hemma i vår underbara trädgård och mysiga lilla bo.
Vi är lyckliga som fick göra vår resa.
Akta dig om du är så trött. Vila så fort du känner detta. Jag vet som blev helt utbränd 1999. Jag tål fortfarande inte mycket förrän jag känner av denna hemska trötthet. Aktar mig noga för nu är jag fri från min hemska ångest.
Ha fin söndag på er
massor kramisar
Gun-Inger