av Peter Dahlén
Skäggdopping
Skäggdopping (Toppet Lappedykker) en blåsig dag vid Arresø Danmark. Tyckte det var kul med enbart huvudet
Inlagt 2019-07-15 22:14 |
Läst 719 ggr. |
Permalink
Skäggdopping (Toppet Lappedykker) en blåsig dag vid Arresø Danmark. Tyckte det var kul med enbart huvudet




Hälsningar Lena
Man kan inte få allt, nu fick du platt vatten i förra bloggen ;). Den här gången blåste det ganska mycket så det roligaste jag kunde göra var att bara få med huvudet, det går ju iaf inte med platt vatten. Men jag håller med dig, spegelblankt är att föredra.
Mv/Gunte..
Tackar, det gäller att använda vädret till sin fördel
Selv de danske Lappedykkere har sans for humor. Det var jo til ære for dig som fotograf :-) :-)
Det var nogle anderledes fuglebilleder denne gang - gillas.
Med mange venlige hilsener fra Erik.
Tackar, jo kan man så vill jag gärna göra något speciellt, men det är ju inte så ofta man har den möjligheten, de är inte till att kontrollera de där fåglarna
Hälsn!
Tackar. Det såg lite lustigt ut när den försvann i en vågdal, teleeffekten gör att den trycker ihop bilden så vågdalen försvinner i princip.
Ok! Det blev spännande! :-)
Hälsn!
MvH
Johnny
Tackar, det såg så roligt ut när den försvann i vågdalarna