Som Plus-medlem får du: Tillgång till våra Plus-artiklar | Egen blogg och Portfolio | Fri uppladdning av dina bilder | Rabatt på kameraförsäkring och fotoresor | 20% rabatt på Leofoto-stativ och tillbehör | Köp till Sveriges mest lästa fototidning Fotosidan Magasin till extra bra pris.

Plusmedlemskap kostar 379 kr per år

Annons

Problem med att installera Intellihance

Produkter
(logga in för att koppla)

museo12

Aktiv medlem
Får inte plugin Intellihance att funka till mitt Photoshop 7,0.
Någon som har något tips??

Så här har jag gjort och då har det funkat en gång:
Installerat Intellihance, öppnat Photoshop, tryckt edit sen preferences, sen plug-ins and scratch disks. Sen har jag valt Adobe mappen och plugins, samt only for photoshop och där extensions. Det har som sagt funkat en gång och när jag logga ur Photoshop och sen logga in igen så var filtret borta igen, men kvar i sin prgrammapp(snyft)
 
kopiera den plug in du vill ha och klistra in den direkt in i plug in mappen i Adobe mappen och starta sedan om photo shop. detta är det normala förfarandet med plug ins i Photo shop.

den kommer då att ligga under filtermenyn.

mvh
 
ANNONS
Götaplatsens Foto