Som Plus-medlem får du: Tillgång till våra Plus-artiklar | Egen blogg och Portfolio | Fri uppladdning av dina bilder | Rabatt på kameraförsäkring och fotoresor | 20% rabatt på Leofoto-stativ och tillbehör | Köp till Sveriges mest lästa fototidning Fotosidan Magasin till extra bra pris.

Plusmedlemskap kostar 379 kr per år

Annons

Vad ända in i...

Produkter
(logga in för att koppla)

VegaNass

Aktiv medlem
Hej hej!

Surfade runt för att hitta ett batterigrepp till min D70s, men hittar inget som jag tycker är smart gjort (hur f--n kan Nikon struntat i bg-stöd på D70???). I alla fall...jag hittade denna bild. Vad är det frågan om? Det ser ut som en D2x - nästan - men det står D80??? Måste vara manipulerad. Eller?

http://www.myprice.com.cn/product/2004/1228/images/32862.jpg

Siten går inte o läsa (i alla fall kan inte jag;-)).

/Fredrik
 
huahsuahsahshahhsha

ja de e en D2 kamera med D80 logga bara :)

somebody's having a laugh! :D




Nej Nikon gjorde aldrig ett batterigrepp till D70 men det finns att köpa piratvarianter som ansluts via IRporten på framsidan av kameran
 
ANNONS
Götaplatsens Foto