Som Plus-medlem får du: Tillgång till våra Plus-artiklar | Egen blogg och Portfolio | Fri uppladdning av dina bilder | Rabatt på kameraförsäkring och fotoresor | 20% rabatt på Leofoto-stativ och tillbehör | Köp till Sveriges mest lästa fototidning Fotosidan Magasin till extra bra pris.

Plusmedlemskap kostar 349 kr per år

Annons

Vilken är platsen?

Produkter
(logga in för att koppla)
Tallin, köpcentrat intill den gamla staden. Relativt nybyggt. Viru Center har jag för mig att gallerian heter.
 
Senast ändrad:
WFS) (Graylingman skrev:
Ok, här kommer en bild

Jag är ledsen att jag inte hann med att lägga in en bild när jag fick rätt med Vilnius, jag tog för givet att det var fel faktiskt. Det är lite struligt just nu också. :)

Den senaste bilden tänkte jag Mårbacka, men efter att ha jämfört med trådens första bild så är jag osäker.
 
Kan det möjligen vara kavaljerernas Ekeby, dvs. Rottneros herrgård, från "baksidan".... om nu spegeldammssidan räknas som framsida?
 
Tack Anders!

Jag fortsätter på snötemat, även om det känns avlägset en sån här varm vårdag...
 

Bilagor

  • broarochsnö.jpg
    broarochsnö.jpg
    95.8 KB · Visningar: 174
janolof skrev:
Abisko?
Jo, men visst! En frusen Abiskueatnu (Abiskojåkka) från Kungsleden. Lokalbron till Nuolja Offpist närmast, Malmbanans nya bro därbakom och längst bort E10 på den gamla järnvägsbanken.

Din tråd Jan-Olof!
 
ANNONS
Götaplatsens Foto