Naturbilder
I dom lugnaste vatten
I en stillsammare plats i ån hade dom slagit sig till ro kan man säga eller kanske slagit rot, jag vet inte men det kändes som dom valt en bra plats. Att vara mittemellan är kanske rätt okej ändå.
Fönster mot skogen
Tänk att se björkarnas dans varje dag och höra naturens ljud, när jag tog bilden hörde jag ån porla i bakgrunden och göken gol. Det blev söndagens bild och helgen är mer eller mindre slut. Ny vecka på ingång med nya utmaningar, jag är redo att anta dom.
Vid gölen
Jag återvänder till gölen i skogen, det finns såklart flera gölar men på något sätt är det en av dom som jag åker tillbaka till. Jag hittar i området, har sett det mesta men ändå kommer jag hem med nya bilder och nya motiv varje gång. Kanske har inte gölen visat sitt bästa än, det är lika spännande varje gång.
Några blommor
Fredagen är här igen och en ny helg står för dörren, jag försöker koppla av och ta vara på tiden.
Återblicken
Jag gjorde ett återbesök till det här motivet idag, jag har tidigare visat en bild på motivet i bloggen. Idag var det skarp sol och en del vind men en fantastiskt skön ledig dag tycker jag.





