Naturbilder
Världens sista tid
Nä, jag tror inte att det blir bättre, världen är på avveckling även att det inte tar slut idag.
Mojäng
Ytterligare en bild som inte innehåller natur, den här "mojängen" med repet kunde jag inte låta bli att fotografera. Det är spännande med den här typen av detaljer och jag tycker det blir fint på bild, ett motiv jag sett många gånger men inte fotograferat det.
Annat än natur
Självklart fotograferar jag annat än natur om det dyker om något som fångar mitt intresse. I detta fallet fastnade jag för dessa skyltar som jag vid något tillfälle fotograferat tidigare men denna dag var det lite spännande ljus och skuggspel på dörren som dom sitter på. Det ser ut som att rosten kopplat ett rejält grepp i metallen.
En naturruta
Att se lite natur skadar inte, jag bjuder er på denna.
Naturen naturligtvis
Igår hade jag en riktigt dålig dag, jag vet inte riktigt hur jag mådde. Allmänt uttråkad kanske, vad jag än försökte ta mig för så slutade det hela tiden med ett "big no" och jag bara gick omkring i cirklar på något sätt. Men sen när kvällen kom kämpade jag mig ut lite med en tur till naturen för att dämpa mitt dåliga samvete. Jag åkte till en för mig en återkommande plats, kameran var med och jag lyckades fotografera lite. Efter min naturupplevelse kände jag mig betydligt bättre, träden, vattnet, ljuden och ljuset gav nya intryck och öppnade upp mina sinnen.





