Upplevelser och fotografering i allmänhet.
57-45,6 N 11-40,53 E
Det blev en båttur idag, årets första riktiga, och det skedde efter att sonen hämtats från flygplatsen. Han har varit i Spanien under två sköna veckor.
Vi gjorde en snabbtur till Risö där vi stannade för sol och bad. Minst 18 grader var det nog – inte lika skönt som Agia Napa men det var friskt. Det kändes skönt att äntligen komma ut.

Vårt ena barn är en säl, har vi fått oss berättat från våra vänner som vi träffade på Cypern, vi kan bara bekräfta. Men mamma tycket det var liiite kallt.

Vi har haft båten några år nu och vi har under åren blivit säkrare på sjön, en annan familj var inte alls lika säkra när de lade till. Oj så mycket krångel det blev innan “pappan” var nöjd och “mamman” gick därifrån och gömde sig. Been there, done that!

Inlagt 2011-07-21 01:04 |
Läst 996 ggr. |
Permalink
