Natur med mest fåglar, blommor och makro. I övrigt allt som kan verka intressant.
Den åttonde Augusti
Den dagen gick jag ut i trädgården med ett makroobjektiv monterat på kamerahuset, det har jag förstått genom att titta på EXIF informationen. En fin och njutbar dag tror jag, förhoppningsvis även för drottningen som hade namnsdag, samt för det femtiotal storkar som invaderade Lomma. Det var de trevliga nyheter jag fann, de otrevliga lämnar jag åt historien.
Inlagt 2017-09-28 15:44 |
Läst 2245 ggr. |
Permalink










Sent på sommaren hade vi besök av över 50 storkar på Samsø, vilket väkcte stor uppmärksamhet här i DK. Man menade att det var svenska storkar på väg söderut.
Många vänliga hälsningar från Erik.
Tack Erik,det kan ju ha varit samma flock. Arkivbilder har jag mängder av.
Tack Ragnar, det svåra med att ta så nära, det är det oerhört korta skärpedjupet, även om man har bländare 16 eller 20. Här blev ryggen skarp, och jag gillar själv att sitta och se på detaljerna.
Tack! Helt rätt gissat, tycker det är intressanta varelser.