En mix av mer eller mindre konstiga bilder. Fokus på landskap i första hand, arkitektur och stadsmiljöer i andra hand. Åsså lite annat.
Väldigt vinklade bilder
Vilka idéer man kan få för sig. Man och man förresten - jag ska jag väl skriva. Vid ett besök i Wien började jag fotografera hörn och vinklar. Inte vinklat politiskt eller åsiktsmässigt alltså. Helt objektivt är det förstås inte. Som fotograf gör man alltid någon form av val, fotograferingsvinkel. vad som ska inkluderas i bilden och inte, samt hur den bildbehandlas efteråt.
Inlagt 2018-03-27 20:25 |
Läst 3336 ggr. |
Permalink





Det var en meget fin ide og et oplagt emne - vinkler.
Nummer 1 har lige det ekstra - synes jeg.
Med venlig hilsen fra Erik.
Hej Erik! Stort tack för kommentaren. Första bilden kom just först av en anledning, så jag är enig med dig!
Ha det gott!
BJarne
Det kommer nog mer av teman... "utställningen" får vara här på bloggen så länge. Vet inte om det lokala caféet skulle gilla temat! Tack och bock LO!
Bjarne
Hehe, vi får se vad som dyker upp hos dig!
Hälsningar, Bjarne