En mix av mer eller mindre konstiga bilder. Fokus på landskap i första hand, arkitektur och stadsmiljöer i andra hand. Åsså lite annat.
Lite uppåt väggarna
Det gäller väl mest de två första bilderna, som är tagna vid de lodräta väggarna på Stenshuvuds östsida. Övriga bilder är tagna antingen öster eller norr om berget. De är från slutet av rundan jag hann med förra veckans fredag innan regnet kom vid halv ett-tiden.
Inlagt 2018-11-03 18:33 |
Läst 1811 ggr. |
Permalink







Det er altså et imponerende område med en masse motivmuligheder.
Udover de dejlige farver, så falder lyset også smukt på dem alle sammen.
Hav en fortsat god week-end.
Mvh. Erik.
Hej Erik! Det är ett område som är mycket omväxlande och där finns massor med motiv året om. Stort tack för din kommentar och jag hoppas du haft en god weekend!
Många vänliga hälsningar, Bjarne
Det var extra kul att du fastnar för första bilden! Det lönade sig alltså att klättra upp en bit i sluttningen. Tack så mycket för kommentaren Stefan!
Hälsningar, Bjarne
Tack så mycket Maggan, kul att du gillar!
Hälsningar, Bjarne
Jahaja, det är ju den färggladaste bilden. Kul att du gillar den och stort tack för kommentaren!
Hälsningar, Bjarne