En mix av mer eller mindre konstiga bilder. Fokus på landskap i första hand, arkitektur och stadsmiljöer i andra hand. Åsså lite annat.
Kvadrater i bokskog
Några skott från bokskogen runt husknuten när den står i höstskrud. Okej, det är på andra sidan vägen några hundra meter bort!
Det här blir lite mer färgchock än förra inlägget med lite mer dämpad höstkänsla. Stackars Malinka... Jag använde polfilter för att dämpa reflexer och det syns extra tydligt i de rödbruna löven på marken. Ja, inte för er kanske, för ni har inget att jämföra med.
Inlagt 2025-10-30 09:02 |
Läst 564 ggr. |
Permalink



Hälsningar, Bjarne
Hälsningar, Bjarne
Då är det fint att få känslan i dina två rutor.
Just bok och ek är träd jag saknar
/N
Hälsningar Bjarne
Hälsningar, Bjarne
Hälsningar, Bjarne
Det er nogle utrolige smukke farver og nummer 2 er jo et ægte "Bjarne motiv" - gillas.
Med mange venlige hilsener fra Erik.
Många vänliga hälsningar, Bjarne
Hälsningar Lena
Hälsningar Bjarne
Hälsningar, Bjarne
det ser för övrigt ut att vara en väldigt trevlig skog du har tillgång till. tror att det är närheten och tillgängligheten jag gillar mest; ibland måste man faktiskt inte ta sig iväg skitlångt för att hitta en fotovänlig miljö. 🙏
well done! 🤗
Hälsningar Bjarne
Hälsningar Sven
Hälsningar Bjarne
Hälsningar Bjarne
Hälsningar, Bjarne