"Hjärtats tankar & funderingar"

Berätta gärna... ;o)

 

Vilken av dessa fyra varianter gillar Du bäst? Berätta gärna!

Kram Milla

Foto & Bildbehandling: Camilla Thieme  Modell: Josephine, 16 år

Inlagt 2013-10-13 11:27 | Läst 1304 ggr. | Permalink

"Fin modell och jag föredrar den sista bilden men där skulle ögonen också varit svartvita. Vad jag tycker ser lite konstigt ut är att det inget syns av hennes andra öra. Hon sitter ju rätt rakt fram så lite av det borde synas. Ser ut som du redigerat bort det, stämmer det? Maria"


(visas ej)

Nämn en färg i den svenska flaggan?
Heléne Alklid 2013-10-13 11:40
Jag gillar den sista bäst för ljuset är mjukast där!
Fint jobbat!
Kram!
Svar från Trullan 2013-10-16 15:28
Tack Heléne :o)
Kram Milla
Jessica
Jag gillar den första bäst! Den ser så fin och naturlig ut :)

Stor kram! <3
Svar från Trullan 2013-10-16 15:29
Tack Jessica :o)
Stor kram Milla
Edit Maria Sundqvist 2013-10-16 15:00
Fin modell och jag föredrar den sista bilden men där skulle ögonen också varit svartvita. Vad jag tycker ser lite konstigt ut är att det inget syns av hennes andra öra. Hon sitter ju rätt rakt fram så lite av det borde synas. Ser ut som du redigerat bort det, stämmer det?

Maria
Svar från Trullan 2013-10-16 15:30
Ja, hon är superfin!!! Tack för Dina rader Maria.
Örat syntes knappt då ljuset var så stark på den sidan,
så jag valde att ta bort det. Såg ännu mer konstigt ut med örat kvar ;o)
Med vänlig hälsning Milla
Edit Maria Sundqvist 2013-10-16 17:42
Jag såg lite rester av kloning på bilden och att det fattades ett öra.
Du får tänka på ljuset nästa gång!
Kul för dig att fota modeller.
Du tar jättefina bilder Camilla, men ibland tycker jag att du överredigerar bilderna, det tar ju en massa tid för dig också. Hur tar du betalt för din tid vid datorn?

Maria
Svar från Trullan 2013-10-22 12:46
Du har rätt när det gäller redigeringen av mina bilder. Det tar på tok för lång tid och är verkligen inte lönsamt. (Dessa bilder gjorde jag dessutom gratis ;o) Mina många timmar framför datorn påverkar dock inte priset för kunden, det är bara jag som har svårt att sluta. Självklart levererar jag alltid "vanligt retuscherade" bilder också till kunden.
Med vänlig hälsning Milla