"Hjärtats tankar & funderingar"

Nästan där...

Jag frågade i ett tidigare inlägg hur man gör adresser på klisteretiketter och tack vare Er lyckades jag faktiskt med detta "konststycke". Nu har jag bara en liten fråga till angående detta, sedan är jag 100% nöjd.

Hur får man bort "rutorna" i Word dokumentet, så att de inte syns på etiketterna när man skriver ut dem? Nu får jag sitta och klippa runt nästan alla kanter, så att de inte kommer med. Om Du vet hur jag skall göra. Berätta gärna!

Kram Milla

Foto: Camilla Thieme OBS! Mobilkamera (HTC Incredible S)

Inlagt 2012-12-11 22:23 | Läst 3734 ggr. | Permalink

"Med en varm, samtalsvillig ton bjuder hon in till hjälpsam feedback, vilket gör att inlägget känns som ett vänligt samtal över en kopp kaffe. Geometry Dash"


(visas ej)

Vad heter Disneyfiguren Kalle A*** i efternamn?
ztenlund 2012-12-12 03:25
Kan bero lite på version, men pröva att högerklicka på tabellen. Nu har jag engelsk version så det heter "Borders and shading" och där kan man välja "None" för att bli av med rutmönstret. Du ser säkert vad det heter på svenska om du högerklickar.
Svar från Trullan 2012-12-12 10:50
Å, tusen TACK Martin!!!
Det tog två sekunder och nu är de borta :o)
Mvh Milla
Troy Nielsen
Med en varm, samtalsvillig ton bjuder hon in till hjälpsam feedback, vilket gör att inlägget känns som ett vänligt samtal över en kopp kaffe. Geometry Dash
Marvin Steven
Ett så vackert foto. Hela skogen verkar större, mer mystisk och oförutsägbar genom "spegeln". racing limits