Livet består av många ögonblick, en del förevigar vi genom att ta ett fotografi andra genom att skriva ner dem andra försvinner bara bort i glömska. Mycket sport, natur och tankar om livet i stort, en slags dagbok.
Spam kommentarer:(
Hej!
Får ni också dessa sura kommentarer? Dålig engelska, ibland med asiatiska tecken.
Jag har varit i kontakt med FS och de säger att det bara är att radera dem, försökt trycka på radera knappen men inget händer.
Vad är era erfarenheter? Några tips?
Nu några random bilder som just nu ligger på datorns skrivbord, har inget med inlägget att göra.
Undertecknad sommaren 1990 i Budapest.
Resten är från Italien.
En trång väg i Anacapri.
På väg in till Pompeji en mulen och lite regnig dag i april för några år sedan.
Till sist två bilder tagna från terassen på ett B&B i Neapel. Kan rekommendera Sweet Sleep, precis intill järnvägsstationen och bussen från flygplatsen.
Arrivederci!
Daniel
Inlagt 2025-11-28 16:23 |
Läst 320 ggr. |
Permalink






Jo, det är några av oss som har fått sådana kommentarer. Jag kunde inte heller ta bort dem först. Efter att du har klickat på "radera" måste du scrolla upp på sidan och då ser du kommentaren igen och sedan klickar du på raderea. Jag gillar dina bilder här.
Med många vänliga hälsningar från Erik/DK.
Missat den lilla detaljen kring raderingen. Nu raderat 15 kommentarer från ett inlägg, blev ett riktigt kvar som jag visst glömt att svara på:)
Daniel
Nae, den var faktiskt ny.
Trevlig helg!
Daniel
Jag tror inte att det räcker. Om du menar, är de medlemmar här på FS? Det behöver de inte vara. För att andra ska kunna kommentera behöver de bara uppge sina e-postadresser och svara på en verifieringsfråga – till exempel: Vilka färger har den svenska flaggan? Några av mina familjemedlemmar läser mina blogginlägg utan att kommentera och behöver därför inte ge upp något eller svara på något. Du kan prova det genom att inte logga in på FS, utan gå till fotosidan.se och klicka på bloggare och försök sedan klicka på någon av oss.
Med vänliga hälsningar, Erik.
Med vänliga hälsningar, Erik.
Hälsningar Lena
För det mesta har de gått att radera, en gång gick det inte. Då hjälpte David på redaktionen till.